ارتودنسی شفاف در تهران

ارتودنسی شفاف در تهران

از نگرانی های شایع که اغلب بیماران و دندانپزشکان با آن ها درگیر هستند، آن است که بیماران از اینکه زمان و هزینه ی زیادی را صرف کنند و تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرند، اما بعد از آن که براکت ها را از روی دندان باز کردیم دندان ها نه به شکل قبل اما با درصد کمی تغییر رو به رو شوند. حتی بسیاری به دنبال ارتودنسی های شفاف در تهران هستند در حالی که از عدم کارایی و شکننده بودن آن ها ترس دارند، اما جای هیچگونه نگرانی نیست در ادامه مطلب نکات مهمی درباره ارتودنسی نامرئی و کارایی ارتودنسی بیان می شود.

ارتودنسی-شفاف-در-تهران

ارتودنسی های شفاف، ارتودنسی است که علاقه مندان زیادی دارد زیرا حداقل دید را در وسای ارتودنسی تجربه کنند و بیشترین زیبایی را داشته باشند.

در حقیقت منظور از ارتودنسی شفاف چیست؟

ارتودنسی شفاف را برخی ارتودنسی باربراکت های سرامیکی یاد می کنند و برخی دیگر ارتودنسی هایی که با توجه به قالب دندان مانندبراکت های روی دندان عمل می کنند و شفاف هستند،می باشد، در ادامه انواع ارتودنسی شفاف را توضیح داده ایم.

مراحل ارتودنسی های شفاف همانطور که گفته شد به طور کلی شامل چند نوع وسیله ی درمانی است، که شایع ترین آن ها براکت های سرامیکی هستند که برخلاف براکت های فلزی از دید و زیبایی خوبی برخوردار هستند.

مطالب مفید:

بهترین سن برای ارتودنسی

جراحی زیبایی لثه

آیا ارتودنسی شفاف یا نامرئی با براکت های سرامیکی معایبی دارد؟

  • طول درمان ارتودنسی نامرئی نسبت به ارتودنسی فلزی دو الی سه ماه بیشتر خواهد شد.
  • ابعاد براکت ها در ارتودنسی های شفاف نسبت به فلزی ها به علت شیشه ای بودن آن ها و ساخت کارخانه اغلب دارای ابعاد بزرگتری هستند.
  • شکنندگی ارتودنسی های نامرئی نسبت به ارتودنسی فلزی بیشتر است.

مزایای ارتودنسی نامرئی  با براکت سرامیکی چیست؟

اما ارتودنسی نامرئی یا شفاف مانند هر ارتودنسی دیگر، از نظر کارایی درمان  و همینطور آن که دندان ها را به شکل صحیح با کارایی بالا بچرخانند مشابه براکت های فلزی عمل می کنند و از این بابات به هیچ وجه جای نگرانی نیست.

نوع دیگری از ارتودنسی شفاف

نوعی دستگاه ارتودنسی به نام شفاف وجود دارد ، چیزهایی که مشابه نایت گارد و یا وسایل نعل اسبی شکلی که  ابتدا دندانپزشک قالب از دندان ها می گیرد و سپس لابراتور با توجه به قالب می سازد و به بیمار مجموعه ای از آن ها داده می شود.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی نیک یکی از مجهزترین کلینیک های دندانپزشکی زیبایی است که کلیه درمان های مربوط به دندانپزشکی را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

جهت مشاوره و تعیین وقت می توانید با شماره : ۲-۸۸۲۴۸۸۳۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
اینستاگرام

هزینه ارتودنسی شفاف چه قدر است؟

ارتودنسی های شفاف به نسبت ارتودنسی های فلزی و سایر وسایل ارتودنسی هزینه ی قابل توجهی دارند .

معایب ارتودنسی های شفاف چیست؟

  • این دسته مشابه براکت های روی دندان وصل می شوند و دندان ها را می توانند در تمام ابعاد به شکل کنترل شده ای بچرخانند به آن کیفیت و کارایی که مد نظر هست، عمل نمی کنند.
  • برای کیس های پیچیده تر نمی توان این نوع از براکت ها را تجویز کرد.
  • اما برای کیس های ساده تر می توان از این نوع ارتودنسی شفاف نیز استفاده کرد.

پاسخ

پنج × پنج =