بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

آیا دندان های شما تغییر رنگ داده اند ؟

آیا قصد سفید کردن دندان های خود را دارید ؟

در این بخش به بیان روش سفید کردن دندان می پردازیم . با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد بلیچینگ دندان بدانید .

بلیچینگ دندانبلیچینگ دندان چیست ؟

بلیچینگ در لغت به معنای سفید کردن چیزی است . در شاخه دندان پزشکی نیز همین معنا استخراج می شود و روشی برای سفید کردن دندان محسوب می شود .

بلیچینگ دندان گونه اعمال می شود ؟

بلیچینک حاصل ماده پراکسی هیدروژن است این ماده با روش های مختلف فرآوری می شود و به ژن ژل یا پودر و مایع روی سطح دندان قرار می گیرد . این ژل ها باید به روش های مختلف ، از جمله حرارت ، نور ، گرما یا نور و یا لیزر اکتیو می شود . پس از اکتیو شدن ماده شروع به آزد کردن اکسیژن از خود می شود . این نوع اکسیژن کاری که انجام می دهد باعث شکاندن حلقه های مولکولی رنگدانه ها می شود . این رنگدانه ها طی مرور زمان با مواد غذایی مختلف و نوشیدنی ها مانند چای ، قهوه ، شکلات، نوشابه و … که رنگ در مواد تشکیل خود دارند ، روی دندان قرار می گیرند . این مولکول ها اکثرا حلقوی شکل هستند ، مولکول رونواکشیژن آزاد باعث می شود که این مولکول های حلقوی بشکند ( دو یا چند مولکول ) زمانی که شکسته شد این مولکول ها دیگر رنگ سابق خود را ندارد و جزو فیکچر های ذاتی و فیزیکی آن نیست در نتیجه رنگ دندان خود به خود سفید تر می شود .

آیا بلیچینگ به دندان آسیب می زند ؟

ژل مواد موجود در بلیچینگ به مینا و یا سایر اعضای دندان ها آسیب نمی رساند اگر از طریق درست علمی و توسط دندانپزشک متخصص صورت گیرد . زیرا مکانیسم سفید کردن دندان توسط ژل های بلیچینگ ، مکانیسم مکانیکی و ساینده نیست بلکه شیمیایی است و این مکانیسم شیمیایی فقط روی رنگدانه ها عمل می کند و به مینای دندان تاثیری ندارد .

مهارت دندانپزشک در انجام بلیچینگ دندان

مسلما هر کسی در هر فیلد کاری می تواند با درست و تخصصی انجام دادن کارش ، نتیجه بهتری را دریافت نماید . دندانپزشکی نیز با توجه به حساسیت هایی که وجود دارد باید توسط دندانپزشک زیبایی انجام گیرد و تمام اصول علمی را در روند درمانی به کار گیرد .

بلیچینگ روی کامپوزیت های دندان

بلیچینگ روی دندان هایی که با کامپوزیت پر شده اند تاثیری ندارد و کامپوزیت هایی که قبلا با دندان های فرد همرنگ شده اند بعد از بلیپینگ سفید نمی شوند . اگر فردی بخواهد رنگ دندان های خود را از زمانی که کامپوزیت انجام داده ، سفیدتر کند باید به این نکته  توجه داشته باشد که کامپوزیت تغییر رنگ نمی دهد و سفید تر نمی شود .

بنابراین در مواردی که فرد می خواهد بلیچینگ و کامپوزیت را انجام دهد . در ابتدا باید با بلیچینگ دندان ها را به حالت تمیز و سالم درآورد و آنگاه روش درمانی کامپوزیت را انتخاب کند .

کلینیک تخصصی دندانپزشکی نیک یکی از مجهزترین کلینیک های دندانپزشکی زیبایی است که کلیه درمان های مربوط به دندانپزشکی را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

جهت مشاوره و تعیین وقت می توانید با شماره  : ۲-۸۸۲۴۸۸۳۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید. 
اینستاگرام

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده ، بلیچینگ دندان یک روش مناسب برای سفید کردن دندان است . باید دقت شود که توسط دندانپزشک حرفه ای صورت گیرد تا عارضه ای بعد از انجام به وجد نیاید . شما می توانید برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با کلینیک زیبایی نیک تماس بگیرید .

پاسخ

16 + 6 =