بهترین دندانپزشک برای بلیچینگ

بهترین دندانپزشک برای بلیچینگ

بی شک یکی از عناصر زیبایی در چهره افراد زیبایی دندان ها است. زیبایی در ترتیب، نظم، رنگ سفید دندان ها و یافتن بهترین دندانپزشک برای بلیچینگ، از مهم ترین مسائلی است که امروزه ذهن بسیاری را مشغول کرده است. خوش بختانه پیشرفت و افزایش آگاهی هایی که در دانش دندان پزشکی به وجود آمده است در این امر در جنب افراد دغدغه مند ایستاده است و از راه هایی به ارائه خدمات پزشکی  می پردازد.  در این مقاله تلاش مان در جهت این است که بتوانیم نگاهی به یکی از خدمات پزشکی یعنی بلیچینگ بپردازیم.

اصلا چه عواملی موجب تغییر رنگدانه های دندان های افراد مختلف می شود:

  1. استفاده از سیگار و قلیان
  2. استفاده طولانی مدت از مواد مخدر
  3. مصرف مواد غذایی ای که دارای رنگدانه های مصنوعی هستند
  4. مصرف قهوه و نوشابه های مختلف
  5. عدم رسیدگی به بهداشت دهان و دندان
  6. عامل دیگری نیز وجود دارد که تا حدی زیادی به رژیم غذایی و رفتار های افراد بستگی ندارد، بلکه عاملی ارثی و ژنتیکی است. در واقع هستند کسانی که به طور ارثی دندان هایی دارند که پس از گذشت سال ها به مرور علیرغم رعایت تمام نکات بالا باز هم دچار تغییر رنگدانه شده است.
  7. عامل هفتم بالا رفتن سن است که عاملی مستقل از گزینه ششم است. این عامل در همگان مشترک است در حالیکه عامل ارثی و ژنتیکی صرفا شامل بخشی از افراد جامعه است. افراد پس از عبور از یک سن بخصوصی به جهت تحلیل قوای جسمی در ناحیه دندانی نیز دچار تحلیل و تغییر رنگدانه ها می شوند.

عوامل فوق باعث می شوند افرادی که در این زمینه بسیار حساسیت های مخصوصی دارند درصدد رفع مشکلات خود باشند.

بلیچینگ چیست و چگونه انجام می شود؟

در ابتدای امر پس از آنکه نام این روش درمانی و ترمیمی را می شنویم به نظر بسیار پیچیده و سخت به نظر می رسد. اما حقیقت  آن است بلیچینگ روشی است برای سفید کردن دندان ها که در سال های اخیر در مطب ها و کلینیک های پزشکی به افراد متقاضی ارائه می شود.

این مطلب را بخوانید : ماندگاری بلیچینگ دندان

در این روش ماده ای را بر روی دندان ها می گذارند و این ماده به جهت انکه حاوی مقدار زیادی اکسید هیدروژن است مستقیما  بر روی جرم ها و رنگ دانه هایی که دچار رسوب شده اند تاثیر گذاشته سپس آن ها را از بین می برد.

بلیچینگ تنها روش سفید کردن دندان ها نیست بلکه روش های دیگر ی نیز برای این منظور وجود دارد. مثلا لمینیت نیز یکی از دیگر روش هایی است که در جهت سفید کردن دندان ها انجام می پذیرد.

کدام نوع بلیچینگ را انتخاب کنیم؟

بلیچینگ دو نوع است که در شرایط متفاوت به افراد مختلف یکی از این دو روش و یا اینکه هر دو روش توصیه می شود.

در اولین نوع، استفاده از این مواد در مطب و  زیر نظر پزشک این عمل زیبایی و درمانی انجام می شود. دومین نوع آن است که در منزل خودتان و با استفاده از راهنمایی هایی که پزشک ارائه می کند انجام دهید. البته که تمام مراحل را پزشک به طور دقیق توضیح می دهد مبادا که دچار مشکل شوید.

یکی از توصیه هایی که پزشکان دارند این است که برای کسب رضایت بیشتر و نیز نتیجه بخشی بالا، بهتر است هردو روش را با هم بکار گیرید تا نتیجه کار مطلوب تر و در زمان کوتاهی به نقطه دلخواه برسید.

نمونه-نیکفرایند بلیچینگ؛ پیش از انجام

در بلیچینگ ابتدای کار باید دندان ها معاینه شوند. در حین انجام معاینه اگر دندان ها پوسیدگی هایی داشته باشند باید قسمت های پوسیده شده تراش خورده تا دندان ها برای آغاز کار بلیچینگ آماده شوند.

این مطلب را بخوانید :پوسیدگی دندان در بارداری

دلایل استفاده از بلیچینگ

 بلیچینگ به دلایل مختلف می تواند مورد استفاده قرار گیرد. مثلا دندان هایی که در اثر عوامل مختلف دچار تغییر رنگ در قسمت رنگدانه ها شدند، می توانید از این روش برای سفید کردن دندان ها استفاده کنید.

 نکاتی در خصوص این روش درمانی و ترمیمی بلیچینگ

 هزینه این روش سفید کردن با توجه به تخصص و تجربه پزشک معالج و محل انجام این روش متغیر است.

  1. مراقبت هایی که پس از انجام این روش دارید بسیار بر ماندگاری اثر درمان تاثیر دارد. برای مثال کسانی که پس از انجام بلیچینگ رژیم غذایی و عادات رفتاری سالمی دارند قطعا به مدت طولانی تاثیر بلیچینگ را بر دندان ها خود مشاهده می کنند. پس بهتر است علاوه بر مصرف مواد غذایی دارای رنگ های طبیعی، و عدم استعمال سیگار و قلیان و مواد غذایی مضر مثل نوشانه و در نهایت رعایت بهداشت دهان و دندان خود در دوام اثر بلیچینگ نقش خود را به درستی ایفا کنید.
  2. با توجه به این نکته که روش های متعددی برای سفید کردن دهان و دندان وجود دارد، برای هریک از روش ها معایب و مزایایی مترتب است که هرکدام را می تواند بر دیگری رجحان دهد اما نکته ای در خصوص بلیچینگ وجود دارد این است که سریع تر انجام می پذیرد و در مواقعی که در انجام سفید کردن دندان تعجیل دارید این روشی مناسب است.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی نیک یکی از مجهزترین کلینیک های دندانپزشکی زیبایی است که کلیه درمان های مربوط به دندانپزشکی را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

جهت مشاوره و تعیین وقت می توانید با شماره : ۲-۸۸۲۴۸۸۳۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
اینستاگرام

سخن پایانی

در پایان باید خدمت عزیزانی که در طول این مقاله همراه ما بودند عرض کنیم که این مقاله جهت ارائه مجموعه ای از اطلاعات کلی و اجمالی، برای آشنایی ابتدایی با روش بلیچینگ به نگارش در آمد. نکته ای که همواره به همراهان مان در مفالات مختلف گوشزد می کنیم این است اگر تصمیم دارید از این روش برای سلامت و زیبایی دندان های خود استفاده کنید خواهشمند است از پزشکان متخصص و با تجربه و نامداری که روزمه کاری پرباری دارند جهت انجام مشاوره های دقیق تر و جزئی و نیز مهم تر آنکه مشاوره ای که مخصوص خود شما باتوجه به شرایط دهان و دندان شماست دریافت کنید تا بتوانید تصمیم بهتری را اتخاذ کنید. نیز آنکه حتما در انتخاب پزشک معالج خود نهایت دقت را بکار ببرید. دندان ها جز اساسی ترین اعضایی است که باید بسیار بر آنها حساس بود. امید است در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات دقیقی را خدمت شما ارائه کنیم.

پاسخ

5 − 2 =