بهترین کلینیک برای کامپوزیت دندان

بهترین کلینیک برای کامپوزیت دندان

امروزه  از آنجا که جهان بیش از پیش تحت تأثیر رسانه های اجتماعی قرار دارد، بیماران و دندان پزشکان غالباً درگیر شکار لبخند کامل هستند. از طرف دیگر ، بیمارانی که به مطب ها مراجعه می کنند ، همه ترجیح های مختلفی دارند و گاهی لبخند زیبا به  یک رویای دست نیافتنی بدل شده است.اما برخی مواقع روی دندان کارهایی انجام شده مانند ایمپلنت، لمینت و..که برایمان سوال به وجود آمده آیا کامپوزیت دندان های ایمپلنت شده امکان پذیر است؟ در ادامه مطلب نکات بسیار مهمی از کامپوزیت دندان بیان خواهد شد، تا با آگاهی به سراغ کامپوزیت، ایمپلنت وهر نوع خدمات دندان پزشکی در بهترین کلینیک کامپوزیت دندان بروید.

همانطور که می دانید کاشت کامپوزیت دندان یک گزینه درمانی، زیبایی محسوب می شود.

دندان پزشک با مهارت خود یک راه حلی عالی در این مورد  ارائه می کند ، که ترکیبی از ترمیم های کامپوزیتی و  تقویت ایمپلنت و استخوان فک است.کامپوزیت دندان یک عملی است که ترکیب مواد خمیری شکل است ، برای بازسازی دندان های خرد شده، شکسته شده، پوسیده و خراب شده  به کار می رود.

 کامپوزیت دندان های ایمپلنت شده :

کامپوزیت ها از مواد ماتریس و رزینی تشکیل شده اند.

 کامپوزیت های پلیمری طیف گسترده ای از خواص دارند که به آنها امکان استفاده در کاربردهای  متنوع را می دهد.

مواد مورد استفاده برای ساخت کامپوزیت ها نقش مهمی در دوام آن ها  دارند.

کامپوزیت  ها به عنوان گزینه ای برای ترمیم آسیب های ناشی از حفره ها و پوسیدگی دندان ، بیش از پیش محبوب شده است.

ایمپلنت های FRC خواص قابل مقایسه با استخوان دارند ، به خصوص در سفتی ، که امکان توزیع بار یکنواخت به بافت استخوان اطراف را هم فراهم می کند. این امر باعث می شود از کامپوزیت های کاشته شده محافظت می کند تا منجر به ریزش استخوان یا شل شدن ایمپلنت  نمی شود.

نمونه-نیک

 مزایا کامپوزیت دندان: 

کامپوزیت دندان باعث سفید و درخشندگی دندان ها می شود به طوری که همرنگ دندان هایتان استفاده می شود و دندان و کاملاٌ طبیعی جلوه می کند.

از مزایای استفاده از کامپوزیت این است که مواد آن ها حاوی جیوه نیستند ، به دلیل گازی که با گذشت زمان از این ماده شیمیایی آزاد می شود، اغلب در دراز مدت باعث ایجاد مشکلات سلامتی و پوستی  می شود.

کامپوزیت می تواند با ترمیم دندان ها و تغییر رنگ آن ها ، برطرف کردن پوسیدگی ، اصلاح دندانهای خرد شده ، بستن شکاف های بین دندان ها و ایجاد یکنواختی دندان ها موثر واقع شود . هم چنین طرز لبخند افراد را بهبود می بخشد.

معایب کامپوزیت:

یکی از مضرات کامپوزیت که به ندرت اتفاق می افتد،  و بنا به پیچیدگی ها و حساسیت ها ی استفاده از این روش ، اگر دندان پرشک متبحر باشد تا حد زیادی از این دست عارضه ها را کاهش می دهد.

 • این گونه از ترمیم ها ممکن است نشت کند و باکتری ها ، ویروس ها ، سموم و عوامل عفونی را به قسمت داخلی دندان و درنهایت جریان خون انتقال دهد. در حالی که ممکن است در ابتدا از نظر زیبایی شناختی به نظر برسند ، در نهایت خراب و باعث تغییر رنگ می شوند.
 • کامپوزیت ها یک روش دائمی برای ترمیم دندان نیست.

  طول عمر و دوام کامپوزیت دندان :

براساس تجربیات افراد و تحقیقات محققان:  پر کردن و ترمیم دندان ها به وسیله کامپوزیت بسیار  قوی عمل کرده است و  کامپوزیت ها  می توانند سال ها دوام بیاورند.  در پاره ایی از موارد کامپوزیت حداقل ۵ سال دوام می آورد.  البته که موارد بسیاری وجود دارد که آنها  تا ۱۰ سال یا بیشتر ماندگاری داشته اند.

چه عواملی بر ماندگاری کامپوزیت تأثیر دارد ؟

عواملی شامل:

 • محل کاشت کامپوزیت
 • اندازه کامپوزیت: به طور معمول، کامپوزیت های کوچکتر تمایل بیشتری به ماندن دارند زیرا احتمالاً مشکلات کمتری رخ می دهد.
 • آنچه می خورید و می نوشید؛ غذاها و نوشیدنی های قندی یا اسیدی می توانند خطر فرسایش مینا را افزایش دهند. این می تواند خطر بروز مشکلات در مورد کامپوزیت را افزایش دهد.
 • عادت های سالم بهداشت دهان و دندان بر سلامت و دوام کامپوزیت تاثیر گذار است. علاوه بر این ، بهداشت ضعیف دهان و دندان خطر ابتلا به حفره در دندانهای دیگر را افزایش می دهد.
 • تکنیک های دندانپزشکی هنگام قرار دادن پر کردن کامپوزیت خود.، نحوه قرارگیری کامپوزیت در طول عمر کامپوزیت موثر است.

کامپوزیت-دندان

 بهترین کلینیک برای کامپوزیت:

 از جهت انتخاب بهترین کلینیک دندان پزشکی برای کاشت کامپوزیت ، باید به نکات زیاد یتوجه کرد، مثلا اینکه تیم درمانی کلینیک متشکل از چه نوع متخصصینی است و هم چنین سابقه ی کاری  موفق کلینیک چقدر است؟

خلاصه اینکه بهترین کلینیک دندان پزشکی برای انجام کامپوزیت دندان جایی است که در آنجا تجهیزات مورد نیاز کامپوزیت را داشته باشند و هم چنین متخصصین دندان پزشک حاضر در آن جا به شیوه درمانی کامپوزیت تسلط داشته باشندو علم آپدیت شده داشته باشند تا خدمات به روزی را به بیماران ارائه دهند.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی نیک یکی از مجهزترین کلینیک های دندانپزشکی زیبایی است که کلیه درمان های مربوط به دندانپزشکی را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

جهت مشاوره و تعیین وقت می توانید با شماره : ۲-۸۸۲۴۸۸۳۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
اینستاگرام

 هزینه کامپوزیت دندان های ایمپلنت شده:

از بابت هزینه های خاطر عاطر تان را مشوش نکنید، زیرا اگر از تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفته باشید، بیمه مقدار قابل توجهی از هزینه ها را متقبل می شود و هیچ فشاری اقتصادی به شما وارد نمی شود.

قیمت انجام کامپوزیت دندان های ایمپلنت شده به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله: مهارت، دکتر خوب برای کامپوزیت دندان، موقعیت مکانی کلینیک دندان پزشکی، کمیت و کیفیت تجهیزات  کلینیک دندان پزشکی، مواد مصرف شده جهت بازسازی دندان هایتان از مهمترین عامل برآورد هزینه کامپوزیت دندان های ایمپلنت شده است.

نتیجه گیری:

  • برای پیشگیری از پوسیدگی و خرابی دندان ها ، بهداشت دهان دندان را مهم بشمارید، تا دچار عارضه های دندانی نشوید.
  • از بهترین دندان پزشک در دسترس استفاده کنید، میزان تبحر و علم دندان پزشک در کاشت ایمپلنت و کامپوزیت نقش عمده ایی ایفا می کند.
 • عوامل زیادی افراد را در معرض خرابی دندان  ها قرار می دهند، عواملی همچون ؛ شرایط محیطی ، ژنتیک، وراثت، عدم رسیدگی و اهمیت به دندان ها در طولانی مدت موجب ایجاد چنین عارضه هایی می شود.

در آخر این که : مطالب پیش رو به جهت  این امر نگارش شده است که سطح آگاهی های عمومی افزایش یابد، باشد که اینگونه رقم بخورد.

 

 

 

پاسخ

13 + هفت =