دکتر خوب برای کامپوزیت دندان

تفاوت بلیچینگ و کامپوزیت دندان

امروزه درمان های زیبایی تبدیل به یکی از دغدغه های اساسی برای جوانان و حتی میانسال ها شده است . داشتن لبخند هالیوودی رویایی است که افراد  برای رسیدن به آن راههای مختلفی را امتحان می کنند، ما در این مقاله سعی داریم شما را با تکنیک های متفاوت، در درمان های زیبایی دندان آشنا کنیم و مزایا و معایب هر کدام از این روش ها را برشماریم تازمانی که برای انجام کامپوزیت و هر نوع خدمات دیگری به دکتر خوب برای کامپوزیت دندان مراجعه کردید، بهترین نتایج را دریافت کنید.

کامپوزیت-نیک-دنتال

بلیچینگ چیست ؟

بلیچینگ دندان یک روش درمانی، زیبایی برای سفید کردن دندان های شما است. اگر شما عادت به استفاده مداوم ازنوشیدنی های رنگ دار از قبیل:  قهوه و چایی و نسکافه دارید و یا با استعمال دخانیات شاهد تغییر رنگ در دندان های خود هستید نگران نباشید. شما می توانید با مراجعه به پزشک متخصص (کلینیک نیک دنتال) تکنیک بلیچینیگ را برای دندان های خود انتخاب کنید و آن ها را چند درجه، روشن تر کنید. بلیچینگ بر روی دندان های طبیعی شما انجام می شود و در یک جلسه این فرآیند درمانی به اتمام می رسد. رنگ سفیدی که بلیچینگ به دندان می دهد خیلی طبیعی است و قابل مقایسه با لمینیت سرامیکی یا کامپوزیت نیست.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت دندان یکی از روش های درمانی و زیبایی، برای اصلاح فرم وهم چنین برطرف کردن بد رنگی دندان هاست. در این روش دندان های بیمار تراشیده می شود و پس از قالب گیری، قالب به لابراتوار فرستاده می شود ودر نهایت بعد از آماده شدن، بروی دندان های بیمار لمینت سرامیکی انجام می شود. این روش محبوب دارای مزایا و معایبی است که به اختصار به ذکر آن می پردازیم :

مزایای لمینت سرامیکی دندان:

 • لمینت های سرامیکی بسیار زیبا هستند و بیشترین شباهت به مینای دندان را دارند.
 • اصلاح شکستگی و بدفرمی دندان با روش لمینت امکان پذیر است .
 • رنگ پذیری ندارند و به مرور زمان تحت تاثیر مواد غذایی و نوشیدنی های رنگ دار تغییر رنگ نمی دهند .
 • عمق نفوذ نور در آنها زیاد است که این امر سبب درخشش دندان های شما می شود. البته با توجه به انتخاب نوع سرامیک و رنگ آن این درخشش متفاوت است.
 • دوام و عمر لمینت های سرامیکی بیش از کامپوزیت و سایر روش های درمانی است .
 • شما می توانید با انتخاب رنگ دلخواه، سفیدی لمینت سرامیکی را از حالت طبیعی تا خیلی سفید انتخاب کنید.

 

مقالات مفید:

طول عمر کامپوزیت دندان

ماندگاری بلیچینگ دندان

 

معایب لمینت های سرامیکی برای دندان :

 • یکی از بزرگترین معایب لمینت های سرامیکی، تراش خوردن دندان ها برای رسیدن به اندازه مناسب برای قرار دادن لمینت است که این تراش با توجه به نوع لمینت سرامیکی انتخاب شده یا جای دندان، بین ۰٫۵ ، ۰٫۷ و حتی ۰٫۹ متفاوت است. گاهی با تبلیغات گسترده موضوع لمینت های بدون تراش و یا کم تراش را مطرح می سازند، اما منظور از لمینت بدون تراش این نیست که هیچ تراشی به دندان داده نشود، چون در این صورت اتصال سطحی اتفاق می افتد و در نهایت با ایجاد عوارضی تاثیرات بسیار مخرب را به همراه خواهد داشت. به تازگی نسل جدیدی از سرامیک های دندان به بازار آمده اند که اولین بار در ایران، با نام لومینیرز عرضه شده اند، لمینت سرامیکی لومینیرز جز لمینت های کم تراش می باشد . اگر تراش های بسیار جزیی در دندان برای اتصال لومینرزها ایجاد نکنیم باعث می شود، یک سطح اضافی را به دندان تحمیل کنیم که موجب تجمع باکتری ها و تحلیل لثه ، ملتهب شدن لثه ، گیرکردن مواد غذایی و حتی پوسیدگی دندان در آن نواحی را به همراه خواهد داشت . پس وقتی از لمینت ها یا کامپوزیت های بدون تراش و یا کم تراش صحبت می شود، این تراش در حد ۰٫۱۵ یا ۲ و حتی ۰٫۳ خواهد بود این تراش نسبت به ضخامت مینای دندان که ۱٫۵ تا ۲ میلیمتر ضخامت دارد بسیار محدود است .
 • دوره ی درمانی دارد . پس از تراش دندان ها، قالب گیری صورت می گیرد و قالب ها به لابراتوار فرستاده می شوند، که زمان آماده شدن آن بین چند روز متغیر است .
 • هزینه ی لمینت دندان

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان یک روش مرسوم برای اصلاح فرم و تغییر رنگ دندان است. جنس کامپوزیت ها، مواد ترمیمی همرنگ دندان است که برای انجام امور زیبایی تغییر داده شده اند. برخلاف نظر عموم افراد، نسبت به کامپوزیت ها که آن را یک ماده ی بدفرم، زشت و ضخیم و سفید برای دندان می دانند، عوارض ایجاد شده در این کامپوزیت ها از عدم مهارت پزشک برای استفاده از این مواد است. هر چقدر پزشک معالج مهارت کافی برای استفاده از این مواد را داشته باشد بیمار، کامپوزیتی ظریف و زیبا خواهد داشت.

مزایای کامپوزیت دندان :

 • اصلاح بدفرمی و شکستگی بدرنگی دندان
 • طول درمان برای انجام کامپوزیت، تنها یک جلسه است.
 • قیمت مناسب نسبت به لمینت سرامیکی
 • دوام و ماندگاری کامپوزیت ها به کار پزشک، موادی که استفاده می شود و مهمتر از آن مراقبت بیمار بستگی دارد ، که بین ۷ تا ۱۰ سال متغیر است.
 • انتخاب رنگ دلخواه، از رنگ طبیعی تا خیلی سفید برای دندان ها

کلینیک تخصصی دندانپزشکی نیک یکی از مجهزترین کلینیک های دندانپزشکی زیبایی است که کلیه درمان های مربوط به دندانپزشکی را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

جهت مشاوره و تعیین وقت می توانید با شماره : ۲-۸۸۲۴۸۸۳۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
اینستاگرام

معایب کامپوزیت دندان :

 • رنگ پذیری و سایش دندان ها در صورت انجام غیر اصولی
 • درخشش کمتر نسبت به لمینیت سرامیکی
 • استحکام وعمر کمتر نسبت به لمینیت سرامیکی

زیبایی دندان به چه قیمتی :

قبل از شروع درمان حتما تحقیقات مناسب و کافی داشته باشید، در این زمینه پزشک متخصص(کلینیک نیک دنتال) می تواند بهترین مشاوره برای درمان مناسب خودتان را پیشنهاد دهد. درهنگام شروع درمان برای زیبایی دندان های خود توجه داشته باشید این درمان می تواند موجب از دست دادن سلامت دندان های شما به قیمت به نتیجه رسیدن زیبایی دلخواه شما باشد . اکثر افراد زیبایی دندان ها را در درشت بودن ، سفید رنگ بودن و مرتب بودن دندان ها می دانند اما شما باید بدانید که معیارهای مورد نظر شما از زیبایی، با صورت و فرم دندان و دهان شما متناسب باشد .

در هنگام انتخاب روش درمانی، درمان های زیبایی پایدار را انتخاب کنید. برخی از درمان های زیبایی پایداری ندارند، به این صورت که پس از مدتی با بوی بسیار بد دهان مواجه می شویم ، دندان ها دچار پوسیدگی های بسیار سریع پیشرونده می شوند همچنین احتمال بروز التهاب در لثه ها وجود دارد، یعنی ما محلی برای رشد باکتری ها را آماده می کنیم.

پاسخ

3 × 1 =