زمان افتادن دندان شیری و مشکلات آن

زمان افتادن دندان شیری و مشکلات آن

آیا شما هم در مورد زمان افتادن دندان شیری اطلاعاتی نیاز دارید؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا درمورد زمان افتادن دندان شیری و مشکلات مرتبط با آن اطلاعاتی را بدست آورید.

دندان های شیری چه اهمیتی دارند؟

مردم بر این باورند که دندان های شیری به این دلیل که زود می افتند مهم نیستند و لازم نیست از آن ها مراقبت شود.اما بر خلاف باور مردم دندان های شیری بسیار مهم هستند و باید به آن ها توجه زیادی شود.خراب شدن دندان های شیری کودکان با مصرف برخی از داروها باعث ظاهر بد دندان خواهد شد.

اهمیت نگه داشتن دندان های شیری به چه علت است؟

رویش دندان های شیری، یک راهنما برای رویش دندان های دائمی می باشد. هنگامی که دندان های شیری را زود از دست بدهیم احتمال این که دندان های دائمی در سر جای خودشان قرار نگیرند بسیار زیاد می باشد. بهتر است خانواده ها نیز با دندانپزشک تعامل داشته باشند تا ترس کودک از دندانپزشک برای کشیدن دندان شیری از بین برود.

زمان-افتادن-دندان-شیری-مشکلات

زمان-افتادن-دندان-شیری-مشکلات

زمان افتادن دندان های شیری

دندان های شیری را باید نگه داشت تا زمانی که قرار است بیافتند.دندان شیری در برخی افراد در سن ۶، ۱۰ یا ۱۲ سالگی می افتد. دندانی که قرار است در ۶ سالگی بیافتد باید در ۶ سالگی کشیده شود. دندانی که قرار است در ۱۰ سالگی بیافتد باید در همان سن کشیده شود. هر دندان پزشکی از این موضوع آگاه است که دندان شیری باید تا چندسالگی بماند.

نیافتادن دندان شیری

زیاد ماندن و همچنین کم ماندن دندان شیری باعث ایجاد ناهنجاری می شود. وقتی فرد دندان شیری خود را از دست می دهد منجر به این می شود که دندان های زیرین او در جای نامناسب رویش کند و ترتیب و نظم دندان ها را به طور کلی بر هم می زند. اگر دندان شیری بیش از حد بماند باعث می شود تا دندان زیرین او نهفته شود و ترتیب رویش دندان ها را کاملا بر هم می زند. به طور کلی دندان باید تا زمان مناسبی که باید خارج شود، نگه داشته شود مگر آن که دندان دچار آبسه شده باشد و نتوان آن را نگه داشت.

در طول دوران دندان های شیری، ۱۰ دندان در فک بالا و ۱۰ دندان در فک پایین وجود دارد و اهمیت زیادی برای نگه داشتن آن ها وجود دارد. بعضی اوقات خانواده ها در مورد دندان های شیری سهل انگاری می کنند.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی نیک یکی از مجهزترین کلینیک های دندانپزشکی زیبایی است که کلیه درمان های مربوط به دندانپزشکی را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

جهت مشاوره و تعیین وقت می توانید با شماره : ۲-۸۸۲۴۸۸۳۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
اینستاگرام

دوره دندان های ترکیبی

بعد از دندان های شیری، رویش دندان های دائمی شروع می شود و جایگزینی برای آن وجود نخواهد داشت و اگر کم توجهی به زمان افتادن دندان های شیری شود و شرایط مورد نیاز برای رشد دندان های دائمی به وجود نیاید، فرد دچار مشکلات فکی می شود و برای راه حل درمان آن مجبور به استفاده از درمان ارتودنسی می شود.

مشکلات مربوط به دندان های شیری

یکی از مشکلات مربوط به دندان های شیری پوسیدگی آن می باشد که مشکلی شایع است البته در این مورد باید به سن کودک واین موضوع که آیا دندان باید نگه داشته شود تا نظم سایر دندان ها به هم نریزد نیز توجه شود.در صورتی که پوسیدگی دندان وسیع باشد دندان باید درمان ریشه شود و با توجه به آناتومی دندان ها ممکن است این کار دشوار شود.

مقالات مرتبط :

معایب کامپوزیت دندان

پوسیدگی دندان در بارداری

پاسخ

پانزده + هفده =