آیا عصب کشی در دوران بارداری خطرناک است؟

آیا عصب کشی در دوران بارداری خطرناک است؟

علت خرابی شدن دندان در دوران بارداری چیست؟ آیا عصب کشی در دوران بارداری خطرناک است؟ می توان در ماه های اول بارداری به دندانپزشکی مراجعه کرد؟ در ادامه مطلب کلینیک دندانپزشکی نیک، توضیحات کاملی درباره بارداری و دندانپزشکی را ارائه می دهد.

پزشکان اغلب توصیه می کنند، قبل از بارداری مراجعه به دندانپزشکی را حتما در برنامه ی کاری خود قرار دهید و بهتر است اگر خرابی و مشکلی در دندان ها وجود دارد قبل ازبارداری این مشکلات کاملا برطرف شود. بسیاری از افراد هستند که بی توجه به توصیه ی پزشک و بدون آمادگی لازم و ترمیم دندان های مشکل دار، باردار می شوند. اما خانم های بسیاری را می بینیم باوجود آن که از دندان های خود مراقبت کاملا داشته اند و حتی قبل از بارداری به دندانپزشکی مراجعه کرده و تمامی مشکلات دندان هارا برطرف کرده اند اما همچنان در دوران بارداری دچار مشکلاتی شده و نیاز به، ترمیم دندان،عصب کشی و.. است که باید حتما درمان باید انجام شود.

مراجعه-به-دندانپزشکی-در-دوران-بارداری

معاینه دندانپزشکی در دروان بارداری

معاینه و مراجعه به دندانپزشکی در دوران بارداری جهت معاینه هیچ مشکلی ایجاد نکرده و توصیه می شود برای مراقبت و پیشگیری از خرابی دندان، برای معاینه دندان ها در فواصل زمانی مشخص به دندانپزشکی مراجعه کنید.

چه زمانی به دندانپزشک بگوییم بارداری هستیم؟

حتی اگر گمان می کنید که باردار هستید، حتما دندانپزشک را مطلع سازید، همچنین داروهایی که مصرف می کنید ومراقبت هایی که لازم است انجام دهید، را اطلاع دهید.

اگر بارداری پرخطری داشته باشید، ممکن است دندانپزشک برخی از درمان هارا به تعویق بیاندازد.

 

مقالات محبوب:

ماندگاری ایمپلنت دندان جلو

هزینه کاشت دندان با ایمپلنت

 

چرا در دوران بارداری دندان ها دچار مشکل می شوند؟

بسیاری از خانم ها در تمام ۹ ماه دوران بارداری، دچار هیچ مشکلی نشده و دندان هایشان تغییری نمی کند، اما بارداری می تواند شرایطی را به وجود آورد که مشلات جدیدی در دندان ها به وجود بیاید.

اگر در دوران بارداری بیش از اندازه کربوهیدرات مصرف کنید، دندان ها بیش از پیش مستعد به پوسیدگی می شوند.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی نیک یکی از مجهزترین کلینیک های دندانپزشکی زیبایی است که کلیه درمان های مربوط به دندانپزشکی را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات توسط افراد مجرب از جمله دکتر سینا حیدری، در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

جهت مشاوره و تعیین وقت می توانید با شماره : ۲-۸۸۲۴۸۸۳۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
اینستاگرام

چگونه می توان از پوسیدگی در دوران بارداری جلوگیری کرد؟

  • مراقبت از دندان ها باید بیشتر باشد و مسواک و یانخ کشیدن دندان به صورت مرتب انجام گیرد.
  • رژیم غذایی سالمی را در این دوران انتخاب و رعایت کنید .

تومورهای بارداری موثر بر لثه

در برخی از خانم ها، رشد بیش از حد بافت هایی روی لثه دیده می شود که اغلب در سه ماهه دوم بارداری رخ می دهد. که ظاهر لثه متورم بوده و ممکن است گاهی دچار خونریزی شود.این مشکلات اغلب پس از تولد کودک برطرف می شود.

بی حسی موضعی در دوران بارداری

اگر باردار هستید و به هرعلتی نیاز به پرکردن و یا عصب کشی دارید، نگران مصرف بی حسی های موضعی باشید، دندانپزشکان در صورت لزوم از موادی که برای مادر و جنین بی خطر است، استفاده می کنند.

گرفتن عکس از دندان در دروان بارداری

در مواقعی که لازم است حتما عکسی از دندان ها در دوران بارداری تهیه شود، پزشکان با حداقل رساندن آسیب به ناحیه ی شکم و پوشاندن آن، عکس برداری بی خطری را انجام می دهند.

اما به طور کلی توصیه می شود در سه ماهه اول باردرای، درمقابل پرتوهای ایکس قرار نگیرد.

پاسخ

پانزده − چهار =