ماندگاری ایمپلنت دندان

ماندگاری ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست ؟

آیا ایمپلنت می تواند لبخند زیبا را به شما بازگرداند ؟

ایمپلنت چقدر ماندگار است ؟

امروزه از دست دادن دندان نمی تواند داشتن لبخند را محال کند و باعث نگرانی شود . ایمپلنت یک راه حل مناسب برای دندان از دست رفته است که با استفاده از آن می توان ، دندانی مشابه دندان اصلی داشت . در این مقاله به توضیح بیشتر ایمپلنت و ماندگاری آن می پردازیم .

ایمپلنت

ایمپلنت دندان یک پیچ تیتانیومی است که داخل استخوان فک قرار می گیرد . تیتانیوم به خاطر سازگاری زیستی که با بدن دارد ، باعث می شود استخوان در تماس نزدیک با آن قرار بگیرد . در این حالت می توان گفت اصطلاحا فک جوش خورده است . این فک جوش شدن نیاز به زمان دارد . به این خاطر ایمپلنت نسبت به سایر درمان های دندانپزشکی کمی زمانبرتر است . ایمپلنت ممکن است پس زده شود یعنی مانند سایر درمان ها ، مواردی از عدم موفیت را داشته باشیم . این موارد بسیار کم است و بر طبق مطالعات بین یک تا دو درصد بعد از ده سال گزارش شده است که این عدد بر طبق پیشرفت هایی که امروزه صورت گرفته ، از این مقدار نیز کمتر شده است .

فاکتور های خطر برای ایمپلنت

عدم موفقیت در ایمپلنت بیشتر در افرادی که فاکتورهای خطر را دارند رخ می دهد . این عوامل خطرزا عبارتند از : سیگار کشیدن ، بهداشت نامناسب ایمپلنت به خصوص در افرادی که بیماری های سیستمیک کنترل نشده ، مانند دیابت دارند که می تواند باعث عدم موفقیت ایمپلنت شود .

طول عمر ایمپلنت

طول عمر ایمپلنت در حالت طبیعی مادام العمر است و می توان جزو بهترین روش ها برای جایگزینی دندان ، از آن نام برد . متوسط ماندگاری ذکر شده ۲۰ تا ۲۵ سال است . این درمان حس دندان اصلی را به فرد می دهد و عملکردی مشابه دندان های اصلی را دارد .

شرایط نرمالی که باعث حفظ طول عمر ایمپلنت می شود شامل مواردی است که اشاره شده مانند :

  • سیگار نکشیدن .
  • بیماری های لثه درمان نشده ، نداشته باشد .
  • بهداشت دهان و دندان را رعایت نماید .
  • مراجعات منظم به دندانپزشک داشته باشد .

عوامل موثر بر ماندگاری ایمپلنت

در مورد ماندگاری ایمپلنت دندانی ، غیر از استخوان و کیفیت و ضخامت استخوان که می تواند در ماندگاری ایمپلنت ها موثر باشد .، مقدار لثه چسبنده کافی در اطراف ایمپلنت ها است که می تواند در آغاز درمان و ادامه درمان و ماندگاری ایمپلنت ها بسیار موثر باشد .

کلینیک تخصصی دندانپزشکی نیک یکی از مجهزترین کلینیک های دندانپزشکی زیبایی است که کلیه درمان های مربوط به دندانپزشکی را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

جهت مشاوره و تعیین وقت می توانید با شماره  : ۲-۸۸۲۴۸۸۳۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید. 
 اینستاگرام

مراحل ایمپلنت دندان

گاهی تصور می شود که پروسه ایمپلنت بسیار دردناک است اما این تصور برای ایمپلنت نادرست بوده و می توان درد مراحل ایمپلنت را به دو دسته تقسیم کرد . یک درد هنگام جراحی و بعد دردی که بعد از جراحی برای بیمار وجود دارد . درحین جراحی با بی حسی موضعی ، بیمار دردی را احساس نمی کند و دردی که بعد از جراحی ایمپلنت وجود دارد بسیار کم است و گاهی اصلا نیاز به مسکن نخواهد بود و در صورت درد می توان از مسکن های خوراکی استفاده کرد .

برای مشاوره های بیشتر می توانید به کلینیک دندانپزشکی نیک مراجعه نمایید .

مقالات مرتبط

پاسخ

دوازده + 8 =