ماندگاری بلیچینگ دندان

ماندگاری بلیچینگ دندان

بلیچینگ چیست ؟ و چه تاثیری در طرح لبخند فرد می گذارد ؟

آیا بلیچینگ ماندگار است ؟

بلیچینگ از جمله درمان بسیار کاربردی برای افرادی است که از ظاهر دندان های خود راضی نیستند . در این مبحث ما به توضیح بیشتر بلیچینگ و ماندگاری آن می پردازیم .

بلیچینگ دندان

بلیچینگ و یا سفید کردن دندان یک روش درمانی است که به وسیله ژل هایی می توانیم دندان ها را از رنگ طبیعی خود روشن تر کنیم . مواد غذایی مختلفی می توانند رنگ دندان را تغییر دهند مانند چای ، قهوه ، مواد غذایی رنگی مثل سس ها و …

سفید کردن دندانانجام بلیچینگ

روند بلیچینگ روند ساده ای بوده و اصلا آسیب رسان نیست . در انجام آن ، با یک ژل که لثه را پروتکت می کند ، ابتدا لثه را کامل می پوشانند و ژل را با دستگاه مخصوص سفت می کنند تا اضافات ژلی که روی دندان استفاده می شود باعث سوزاندن لثه نشود . آنگاه ژلی که بیس آن ، اکسیژن های فعال است مخلوط شده و روی دندان گذاشته می شود . بعد از بلیچینگ می توان ژلی را که روی لثه پروتکت شده تا لثه آسیب نبیند ، جدا کرد .

روشن شدن دندان تا چند درجه امکان دارد که بسته به نظر بیمار می تواند متفاوت باشد . در بعضی افراد ممکن است یک درجه و در بعضی دیگر چند درجه این سفیدی ، مشاهده می شود و در پایان ، ژل شستشو داده می شود .

نکته مهم

باید دقت شود که بلیچینگ روی دندان های طبیعی جواب می دهد و روی دندان هایی که روکش دارند و ترمیم هایی از قبیل کامپوزیت دارند ، اثر نمی گذارد و آن دندان ها به هیچ عنوان سفید نمی شود . در نتیجه حتما دندانپزشک باید مطمئن شود ، دندان ها طبیعی هستند .

عوامل ماندگاری بلیچینگ

بعد از انجام بلیچینگ دندان ، عوامل زیادی وجود دارد تا این ماندگاری افزایش یابد . مسلما داشتن بهداشت و رعایت مراقبت هایی که توسط دندانپزشک توصیه می شود ، ماندگاری بلیچینگ را افزایش می دهد . از جمله این مراقبت ها عبارتند از :

  • بعد از بلیچینگ از وسایل بهداشتی مانند مسواک ، نخ دندان و … استفاده کند تا رنگ دندان دیر تر به حالت قبل برگردد .
  • از مصرف دخانیات ، از الکل ها و شراب های قرمز استفاده نکند .

عوارض احتمالی بلیچینگ

همانطور که ذکر شد بلیچینگ کمترین آسیب را به دندان می رساند و عوارضی با خود ندارد به جز در مواردی که بلیچینگ تمام سطوح دندان را نپوشاند و قسمتی از دندان بدون بلیچینگ باقی بماند و یا لثه دچار سوختگی شود که بعد از ۲۴ ساعت بهبود می یابد .

کلینیک تخصصی دندانپزشکی نیک یکی از مجهزترین کلینیک های دندانپزشکی زیبایی است که کلیه درمان های مربوط به دندانپزشکی را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

جهت مشاوره و تعیین وقت می توانید با شماره  : ۲-۸۸۲۴۸۸۳۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید. 
 اینستاگرام

کلام آخر

در نتیجه می توان این نکته را یادآور شد که در همه دوره های درمانی ، داشتن بهداشت و رعایت مراقبت های لازم می تواند بهترین نتیجه را حاصل نماید . برای داشتن اطلاعات بیشتر می توانید با بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران ارتباط برقرار کنید .

پاسخ

دو × 4 =