ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت طرفداران بسیاری در میان دوستداران زیبایی، یافته است که به صورت کاربردی در بخش دندانپزشکی انجام می شود . مقرون به صرفه بودن و مزایای زیاد آن باعث شده جزو گزینه های مورد قبول ، مراجعه کنندگان قرار گیرد.

ونیر کامپوزیت چیست؟

ونیر کامپوزیت روشی است که دندانپزشک برای بیمار ، دندانی شبیه به دندان طبیعی اش ، می سازد و در قالب دندان اصلی بیمار قرار می گیرد . این کار لازم مهارت زیادی است و باید توسط متخصص دندانپزشک زیبایی انجام شود. می توان ونیر کامپوزیت را از جمله بهترین درمان ها برای ایجاد لبخندی زیبا دانست .

ونیر کامپوزیت با ذراتی به اسم فیلر به استحکام می رسند و با پولیش دادن ، شکل و فرم مناسب را به آن می دهند و این باعث می شود به دندان های کناری آسیبی نرسد .

این روش درمانی به جای قالب گیری و ساخته شدن در آزمایشگاه ها روی دندان شکل می گیرند و در همان جلسه نصب می شود .

ونیرکامپوزیتونیر کامپوزیت به چه اشخاصی توصیه می شود؟

افرادی که دچار نامنظمی دندان ها هستند و می خواهند با زمان محدود این مشکل بر طرف شود ، می توانند از درمان ونیر کامپوزیت استفاده کنند. به طور کلی ونیر کامپوزیت به افرادی توصیه می شود که دندان های بد شکل و بد فرم و بد رنگ دارند . درمان ونیر در دندان هایی که نامنظمی نامناسب دارند، اصلا توصیه نمی شود .

کسانی که دچار پوسیدگی دندان و یا بیماری های لثه هستند در ابتدا باید به رفع این مشکلات بپردازند و بعد از بهبود نسبت به انجام ونیر کامپوزیت و یا دیگر روش های زیبایی دندان اقدام کنند .

همچنین افرادی که در فک ها ضعف دارند و یا قسمت های بیشتر دندان آن ها آسیب دیده است ، نمی توان ونیر کامپوزیت را به دندان آن ها متصل کرد .

مزایای ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت باعث بسته شدن فاصله بین دندان ها می شود . افراد زیادی به دنبال بهترین روش برای رفع این مشکل بوده اند تا بتوانند لبخند زیباتری را تجربه کنند. ونیر کامپوزیت رنگ دندان ها را به شکل دلخواه در می آورد و اصلاحات دندان ها ، ازجمله بر طرف کردن شکستگی ، نا فرمی بر روی دندان نیز با این روش درمانی قابل انجام است.

مراقبت از ونیر کامپوزیت

این نکته نیز اهمیت دارد که نگهداری و مراقبت های بعد از انجام ونیر کامپوزیت می تواند در ماندگاری و طول عمر این درمان زیبایی بسیار با اهمیت باشد ، پس به خاطر داشته باشید که حتما روش های مراقبتی را از دندانپزشک خود جویا شوید تا بتوانید از این روش در بیشترین زمان ممکن ، استفاده نمایید .

ارتباط درمان ونیر کامپوزیت با ارتودنسی  

اگر قصد انجام ونیر کامپوزیت را داشته باشید و نمی دانید این درمان، باید قبل از درمان ارتودنسی انجام شود و یا بعد از ارتودنسی ، به شما توصیه می شود که در صورت نیاز به درمان ونیر کامپوزیت ، ابتدا ارتودنسی انجام شود تا دندان ها مرتب و منظم شوند و بعد از آن ، برای انجام درمان تکمیلی زیباتر و بهتر ، درمان ونیر کامپوزیت انجام گیرد .

تفاوت بلیچینگ و ونیر کامپوزیت

تفاوتی که برای بلیچینگ با لمینت و یا کامپوزیت ونیر می توان ذکر کرد این است که در بلیچینگ تنها رنگ دندان ها تغییر می کند و در بلیچینگ قادر نیستیم شکل و فرم داندان ها را تغییر دهیم . اما انواع ونیر ها این امکان را برای ما ایجاد می کند که بد شکلی های دندان ها را اصلاح کرده و یا شکستگی ها را ترمیم کنیم و همینطور رنگ دندان ها می تواند به رنگ طبیعی خود دندان فرد باشد و یا با درخواست او کمی روشن تر شود . تا جذابیت بیشتری به دندان های فرد بدهد .

تفاوت لمینت و ونیر کامپوزیت

سوال متداولی که برای خیلی از افراد در خصوص زیبایی دندان پیش می آید این موضوع می باشد که لمینت سرامیک چه تفاوتی با ونیر کامپوزیت می تواند داشته باشد . خوب باید گفت هر دو این روش ها برای اصلاح نا فرمی ها و بد شکلی های دندان به کار می روند. اما ونیر کامپوزیت بدون تراش یا با کم ترین تراش انجام می شود و آن بد شکلی ها با استفاده از کامپوزیت اصلاح می گردد . اما در لمینت سرامیکی دندان با کم ترین میزان تراش داده می شود و بعد قالب گیری و این قالب به لابراتوار برده شده و بعد پوسته های نازک شفاف که همان لمینت ها هستند ، در جلسه بعد روی دندان باند می شود .

کلینیک تخصصی دندانپزشکی نیک یکی از مجهزترین کلینیک های دندانپزشکی زیبایی است که کلیه درمان های مربوط به دندانپزشکی را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

جهت مشاوره و تعیین وقت می توانید با شماره  : ۲-۸۸۲۴۸۸۳۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید. 
اینستاگرام

دوره درمانی ونیر کامپوزیت

روش درمانی که برای ونیر کامپوزیت عنوان می شود ، یک جلسه می باشد که توسط دندانپزشک زیبایی روی دندان قرار می گیرد .

هزینه ونیر کامپوزیت

هزینه درمان ونیر کامپوزیت به شرایط دندان های بیمار مرتبط است که توسط دندانپزشک متخصص تخمین زده می شود . اما درمان ونیر کامپوزیت با توجه به مزایایی که دارد بسیار کم خرج است و هزینه زیادی برای بیمار به دنبال ندارد و جزو روش های مقرون به صرفه ذکر می شود .

نتیجه گیری

با در نظر گرفتن هزینه های زیاد دندانپزشکی همیشه مراجعه کنندگان به دنبال بهترین راه حل برای درمان خود هستند . درمان ونیر کامپوزیت جزو مواردی است که می توان به آن اشاره کرد .

در نتیجه با معاینه پزشک معالج و بررسی مشکلاتی که برای دندان وجود دارد می توانید درمان مناسبی را برای خود برگزینید و داشتن دندان های زیبا را دوباره تجربه نمایید .

پاسخ

16 − چهارده =