چکاپ دوره ای دندان

چکاپ دوره ای دندان

آیا به لزوم چکاپ دوره ای آگاهی دارید ؟

آیا می دانید چکاپ دوره ای چه موقع ای باید انجام شود ؟

امروزه سلامت دندان بسیار اهمیت دارد . با افزایش هزینه های پزشکی ، بهترین راه برای کاهش هزینه ها ، پیشگیری است . مانند انجام چکاپ های دوره ای که می تواند تا حد بسیاری به سلامت دندان ها کمک کند . با ما همراه باشید تا در این مقاله از لزوم این چکاپ ها بیشتر اشنا شوید .

چکاپ دندانروش کار چکاپ دوره ای

برای انجام معاینات ، بعد از مراجعه به دندانپزشک در ابتدا به صورت کلینیکال دندان ها معاینه می شود . در این مرحله پوسیدگی های واضح و قابل مشاهده ، ترمیم می شود اما برای اطمینان از سلامت دندان عکس برداری انجام می شود ، مانند عکس پانورکس است یا همان OPG که از کلیه دندان ها عکس گرفته می شود و یا عکس های تخصصی تر که پوسیدگی های بین دندانی را نشان می دهد . این پوسیدگی ها توسط دندانپزشک قابل مشاهده نیست .

زمان مناسب برای چکاپ دوره ای

زمان مناسب برای مراجعه و معاینات دندانی معمولا بر اساس میزان دندان های پر کرده و پوسیدگی هایی که در دهان هر فرد وجود دارد ، متفاوت است و عمدتا بین ۴ تا ۶ ماه تخمین زده می شود و لازم است دندان ها حتما مورد بررسی قرار گیرند .

این چکاپ ها بسته به جنس دندان فرد و نظر دندانپزشک متخصص تحت نظر، ممکن است متفاوت باشد .

لزوم چکاپ دوره ای

ممکن است در دندان ها به شیرینیجات عکس العمل نشان دهند و یا در اثر سرما و گرما حساسیت هایی به وجود بیاید و یا درد هایی در دندان ها احساس شود که بیمار بخواهد به دندانپزشک مراجعه کند اما قبل از آن اگر بیمار پوسیدگی هایی داشته باشد متوجه آن نمی شود و با مراجعات منظم دندان ها است که می تواند آن ها را شناسایی کند و در اولین مراحل ، جلوی پوسیدگی ها گرفته شود . پوسیدگی بین دندانی جزو مواردی است که خود بیمار متوجه آن پوسیدگی ها نمی شود.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی نیک یکی از مجهزترین کلینیک های دندانپزشکی زیبایی است که کلیه درمان های مربوط به دندانپزشکی را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

جهت مشاوره و تعیین وقت می توانید با شماره  : ۲-۸۸۲۴۸۸۳۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید. 
اینستاگرام

نتیجه گیری

برای اینکه دندان های سالمی داشته باشیم و بتوانیم آن را سالم نگه داریم و یا اگر مشکلی دارند در ابتدای ایجاد مشکل بتوانیم آن را پیدا کنیم و از پیشرفت آن جلوگیری کنیم ، نیاز است که چکاپ دوره ای داشته باشیم . با چکاب و معاینات مرتب می توان رسیدگی های لازم و بهتر را برای دندان ها داشت .

پاسخ

1 × چهار =